ILL EAGLE – MOLA1

0[1]
Reperi shqiptarë nga Michigan, USA, sjellë këngën “Ill Eagle” me rastin e 28 Nëntorit, përvjetorit të shpalljes së pavarsisë në Vlorë.

Arrestohen Klepto, Jeton dhe Presioni grupi TBA

Pas një koncerti në Vushtrri, grupi TBA pas një problemi që kishte si duket me Anonimos, dolën nga klubi dhe gjuajtën me allti në ajr. Pasi tentuan të ikin nga skena e të shtënave, policia i zuri dhe i ...

Pintamilja…Video ?!

Shum adhurues të këtij grupi kan pasur rastin të ndëgjojnë një këngë të re nga rep artistet e Label-it PINT (PerInatit’NjoniTjetrit) Lyrical Son i cili e këndon këto ditë në shum vende ku ata ...
 • 87
 • 0

Tingulli 3nt me Album ?!

  Gjatë kohës sa ata bëne mic check ditën e Hënë në ZoneClub në Prishtinë, testuan edhe një këngë të re më ritmike apo më electro dhe tingllonte që do të merr përmasa të mëdha. Si duket shkolla e ...
 • 42
 • 0

Unikkatil-i feat Security

U dasht shum kohë, diku rreth 10 vjet që aj të shfaqet para adhuruesve dhe ndëgjuesve shqiptar , pikerisht audiencës në Prishtinë, Kosovë. Koncerti i tij ishte me stadionin e stërmbushur, me muzikë ...
 • 51
 • 1

SKILL(Z) ???

Papritmas u shu grupi i cili ishte ndër më të kërkuarit nga adoleshente tinejxherë e besa edhe të rritur që ndëgjojne muzikën rap shqip. Pas një albumi dhe shum koncerteve, bashkëpunimeve, fërrkave apo ...
 • 44
 • 0

Don P Feat 2po2 & Lyrical Son

Na vjen edhe ni bashkpunim, Don Pizhi nga grupi Hija e Jetës me Besnikun e 2po2, shkolla e vjetër e repit shqiptar në bashkpunim me supertalentin e HipHop-it tonë Lyrical Son i cili 10 vjet e fundit e ka ...
 • 39
 • 0

Presioni feat. UniKKatiL – Kategori e Rond

Këngë kjo që është pjesë e albumit nga anëtari i TBA-së Presioni, album ky i cili mund të ndëgjohet në youtube nga kanali OnAir. u sjellim bashkpunimin me reperin Unikkatil i cili së fundmi performoj në ...
 • 46
 • 0

Mixey – Over (Official Video)

Mixey , ish anëtar i grupit TDS ne bashkëpunim me FrontLineMusic dhe MaxProduction prezantojne projektin Over një këngë kjo pak a shum jasht Hip-Hopit por që ja vlenë të ndëgjohet. Music: Mixey Text: Mixey ...
 • 26
 • 0

Së shpejti me Fresh News nga bota e ShqipHop-it

Shum shpejt pas një pauze të gjatë do të riorganizojmë AlboHipHop.com me lajmet më të reja , këngë exluzive së pari herë të promovuara në faqën tonë, intervista nga më të ndryshmet, çka flitet rreth e ...
 • 41
 • 0