Video Festi Muzikor 2010

Më 31 Maj 2010, në Teatrin Kombëtarë të Prishtines fillon VFM’ 2010 ku poashtu edhe në këtë vit si dhe vitet tjera, organizator i ksajë mbrëmje është Erolld Belegu dhe INKUS në bashkpunim me KTV. Në këtë mbrëmje madhështore do të marrin pjesë shumë rap artista dhe poashtu këngëtar të zhandrreve të ndryshme.

Tani janë publikuar nominimet për 16 kategori të ndryshme duke i zgjedhur nga 160 videoklipe, videoklipet më të mira nga muaji maj 2009 deri në muajin maj 2010. Nominimet i kanë bërë juria profesionale e përbërë nga përfaqësues të videoproduksioneve të ndryshme si nga Kosova dhe nga rajoni. Poashtu edhe për disa kategori është zgjedhur një juri profesionale për fushen që e ushtrojnë këta të fundit. Në këtë vit videoproduksioni EnterMedia kryeson me32 nominime, gjysmen e të përgjithshmes.

Nominimet :

Video Spoti më i Mirë

 • Nora Istrefi – Dy shokë
 • Kthjellu ft. Flori – S’të fal
 • Dafina Zeqiri – Amazing Girl
 • Skillz – VIP

Video Spoti më i Mirë në Konkurencën e Meshkujve

 • Andosi – Vetëm një ënderr
 • Da Ghost – Majt, Djatht
 • Alban Skenderaj – This is your day
 • Korab Shaqiri – Flet ky qytet

Video Spoti më i Mirë në Konkurrencën e Femrave

 • Elvana Gjata – Hi tech
 • Dafina Zeqiri – Amazing Girl
 • Eliza Hoxha – Dëshpërimi
 • Nora Istrefi – Dy shokë

Video Spoti më i Mirë në Konkurrencën e Grupeve

 • Zig Zag Orkestra – Jorgjica
 • Skillz – VIP
 • Kthjellu ft. Flori – S’te fal
 • Da ligs ft. Don Arbas – Qoj nalt

Video Spoti më i Mirë në Konkurrencën “Best New Artist”

 • GT – Bone si une
 • Venera Imeri – Akrepat mi ke ndal
 • Yllka Deliu – Emër e femër
 • Blertina Shabani – 1000 Pranvera

Video Spoti më i Mirë i Zhanrit i Pop Folk

 • Adelina Ismaili – Trialb
 • Korab Jetishi – Zemra mq vdes
 • Aferdita Dreshaj – Për ty dridhem
 • Ermal Fejzullahu – Sa net pa gjumë

Video Spoti më i Mirë i Zhanrit Pop

 • Bubulina Krasniqi – Elementi i 5stë
 • Eliza Hoxha – Dëshpërimi
 • Miriam Cani – Mos më ndal
 • Nora Istrefi – Dy shokë

Video Spoti më i Mirë i Zhanrit Rap/Hip-Hop

 • Da Ghost – Majt Djatht
 • Dj Blunt ft Real 1 – Biznis
 • Skillz – VIP
 • Da ligs ft. Don Arbas – Çoj nalt

Video Spoti më i mirë i Zhanrit Rock

 • Andos – Vetëm një ëndërr
 • Kthjellu ft. Flori – S’të fal
 • Alban Skenderaj – This is your day
 • Garazhat e bardha ft. Blinera – Vërtet

Video Spoti më i Mirë në Konkurencën R&B

 • Tuna ft. Vig Popa – E boj nxet
 • Elvana Gjata – Hi tech
 • Dafina Zeqiri – Amazing Girl
 • Blero ft. MC Kresha & Snoopa – Higher

Video Spoti me Regjinë më të Mirë

 • Zig Zag Orkestra – Jorgjica
 • Dafina Zeqiri – Amazing Girl
 • Dj Blunt ft. Real 1 & Big D – Biznis
 • Skillz – VIP

Video Spoti me Montazhin më të Mirë

 • Dj Blunt ft. Real 1 & Big D – Biznis
 • Skillz – VIP
 • Dafina Zeqiri – Amazing Girl
 • Zig Zag Orkestra – Jorgjica

Video Spoti për Postproduksion dhe Efekte Speciale

 • Blero ft. Snoopa & MC Kresha – Higher
 • Da ligs ft. Don Arbas – Coj nalt
 • Elvana Gjata – High tech
 • Nora Istrefi – Dy shokë
 • Yllka Deliu – Emër e femër
 • The Dizzies – Për shkak teje

Video Spoti më Kamerën më të Mirë

 • Kthjellu ft. Flori – S’të fal
 • Dafina Zeqiri – Amazing Girl
 • Alban Skenderaj – This is your day
 • Nora Istrefi – Dy shokë

Video Spoti me Styling më të Mirë

 • Dafina Zeqiri – Amazing Girl
 • Leonora Jakupi – Ky është fundi
 • Vesa Luma – Edhe një fundvit
 • Yllka Kuqi – E jotja s’jam

Video Spoti me Performancën më të Mirë

 • Genta Ismajli – Si panter i zi
 • Adelina Ismaili – Trialb
 • Dafina Zeqiri – Amazing Girl
 • Adelina Tahiri – Manipulator

20 komente në këtë postim

 1. nora

  krejt kan fitu…e kush ka met pa ta…ngushellime…shpresojm herave tjera

  veq spotet jan kan perfest ket vit nuk ka dyshim

  jom knaq tu i kqyr…

  Love all singers…(L)

  Përgjigju
  1. nora

   krejt kan fitu…e kush ka met pa ta…ngushellime…shpresojm herave tjera

   veq spotet jan kan perfect ket vit nuk ka dyshim

   jom knaq tu i kqyr…

   Love all singers…(L)

   Përgjigju
 2. Onna

  Bash cmimet reale jan kan a bravoooo shume organizim i mire u kan ,, definitivisht ma i mire se eurovizioni u kan a , ata kerka nuk ken me zgjedhje te kengeve , juve hallall krejve jav keni dhan me merit , veq dicka me ka met marak Nora e ka meritu ni cmim se e ka kangen e fort se tjerat kejt perfekt jane kan

  Bravoooooooo VideoFesti Shume te mire jeni kane,

  Përgjigju
 3. anonim

  ohhhh tung te gjithve keni qen te perkryer yjet e kosoves jeni aa ju dua shum shum te mir keni qen te gjith ne veqanti dafina zeqiri e cila esht e para ne qdo vend dhe fituesja e qdo koncerti e qdo manifestimi e qdo festivali etj etj…. te dua e perkryer je aaa qao mpuq

  Përgjigju
 4. Gzimi

  BaBa-ReCoRdS..-kush tjeter SkillZ,Tingulli-3nt,KeoS,New Porn

  FuCK FuCK FuCK Dj-Blond -Real 1

  BaBa-ReCoRdS- InFiNiT-ReCoRdS Nr:1
  da ghost,Fuga,Ekrem Gj ,K-master,Gjyksi,g-Fighter,D.A.C JP , infinit nr:2 NR:1 n'KosoV N'Rap Hip-Hop Baba records

  Përgjigju

Komentoni edhe Ju